Hesabınız yoxdur? Qeydiyyatdan keçin


Giriş


Parolunuz yoxdur?
(bağla)

Hesabınız var? Giriş edin


Qeydiyyat


(bağla)
  • Top 100
  • 2018 Oskar nominasiyaları

    2018 Oskar nominasiyaları ilə tanış olun

    90. Oskar Nominasiyaları açıqlandı!

    Ən yaxşı film

    Call Me by Your Name
    Darkest Hour
    Dunkirk
    Get Out
    Lady Bird
    Phantom Thread
    The Post
    The Shape of Water
    Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    Ən yaxşı rejissor

    Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
    Guillermo del Toro – The Shape of Water
    Greta Gerwig – Lady Bird
    Christopher Nolan – Dunkirk
    Jordan Peele – Get Out

    Ən yaxşı aktrisa

    Sally Hawkins – The Shape of Water
    Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
    Margot Robbie – I, Tonya
    Saoirse Ronan – Lady Bird
    Meryl Streep – The Post

    Ən yaxşı aktyor

    Timothee Chalamet – Call Me By Your Name
    Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
    Daniel Kaluuya – Get Out
    Gary Oldman – Darkest Hour
    Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

    Köməkçi rolda ən yaxşı aktyor

    Willem Dafoe – The Florida Project
    Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
    Richard Jenkins – The Shape of Water
    Christopher Plummer – All the Money in the World
    Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    Köməkçi rolda ən yaxşı aktrisa

    Mary J. Blige – Mudbound
    Allison Janney – I, Tonya
    Lesley Manville – Phantom Thread
    Laurie Metcalf – Lady Bird
    Octavia Spencer – The Shape of Water

    Ən yaxşı orijinal ssenariyə görə

    The Big Sick – Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani
    Get Out – Jordan Peele
    Lady Bird – Greta Gerwig
    The Shape of Water – Guillermo del Toro & Vanessa Taylor
    Three Billboards Outside Ebbing, Missouri  -Martin McDonagh

    Ən yaxşı uyğunlaşdırılmış ssenariyə görə

    Call Me by Your Name – James Ivory
    The Disaster Artist – Scott Neustadter & Michael H. Weber
    Logan
    Molly’s Game – Aaron Sorkin
    Mudbound – Dee Rees & Virgil Williams

    Ən yaxşı montaja görə

    Baby Driver – Jonathan Amos & Paul Machliss
    Dunkirk – Lee Smith
    I, Tonya – Tatiana S. Riegel
    The Shape of Water – Sidney Wolinsky
    Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Jon Gregory

    Ən yaxşı animasiya filmi

    The Boss Baby
    The Breadwinner
    Coco
    Ferdinand
    Loving Vincent

    Ən yaxşı sənədli film

    Abacus: Small Enough to Jail
    Faces Places
    Icarus
    Last Men in Aleppo
    Strong Island

    Ən yaxşı qısametrajlı sənədli film

    Edith+Eddie
    Heaven Is a Traffic Jam on the 405
    Heroin(e)
    Knife Skills
    Traffic Stop

    Ən yaxşı qısametrajlı film

    DeKalb Elementary
    The Eleven O’Clock
    My Nephew Emmett
    The Silent Child
    Watu Wote/All of Us

    Ən yaxşı qısametrajlı animasiya filmi

    Dear Basketball
    Garden Party
    Lou
    Negative Space
    Revolting Rhymes

    Ən yaxşı musiqi

    Dunkirk – Hans Zimmer
    Phantom Thread – Jonny Greenwood
    The Shape of Water – Alexandre Desplat
    Star Wars: The Last Jedi – John Williams
    Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Carter Burwell

    Ən yaxşı mahnı

    Mighty River – Mudbound
    The Mystery of Love- Call Me by Your Name
    Remember Me – Coco
    Stand Up for Something – Marshall
    This Is Me – The Greatest Showman

    Ən yaxşı səs montajı

    Baby Driver
    Blade Runner 2049
    Dunkirk
    The Shape of Water
    Star Wars: The Last Jedi

    Ən yaxşı səs miksajı

    Baby Driver
    Blade Runner 2049
    Dunkirk
    The Shape of Water
    Star Wars: The Last Jedi

    Ən yaxşı quruluşçu rəssam-dekorator işinə görə

    Beauty and the Beast
    Blade Runner 2049
    Darkest Hour
    Dunkirk
    The Shape of Water

    Ən yaxşı kinematoqrafiyaya görə

    Blade Runner 2049  – Roger Deakins
    Darkest Hour – Bruno Delbonnel
    Dunkirk – Hoyte van Hoytema
    Mudbound – Rachel Morrison
    The Shape of Water – Dan Laustsen

    Ən yaxşı qrim və saç dizaynı

    Darkest Hour
    Victoria & Abdul
    Wonder

    Ən yaxşı kostyum dizaynı

    Beauty and the Beast – Jacqueline Durran
    Darkest Hour – Jacqueline Durran
    Phantom Thread – Mark Bridges
    The Shape of Water – Luis Sequeira
    Victoria & Abdul – Consolata Boyle

    Ən yaxşı vizual effektlər

    Blade Runner 2049
    Guardians of the Galaxy Vol. 2
    Kong: Skull Island
    Star Wars: The Last Jedi
    War for the Planet of the Apes

    Ən yaxşı xarici dildə film

    A Fantastic Woman
    The Insult
    Loveless
    On Body and Soul
    The Square


    Yazar:
    Fikrinizi bildirin

    Fikrinizi ilk siz bildirin


    wpDiscuz

    Bütün replikalar

    – Üzümə yumruq vur!
    – Sənin üzünə?!
    – Hə,üzümə yumruq vur, eşitmədin məni?
    – Mən həmişə sənin “üzümə yumruq vur” dediyini eşidirəm amma bu adətən altyazı formasında olur.

    Sherlock (serial)